LEMBERG==LEOPOLIS==LVIV==ЛЬВІВ

Блог ПОЧИНАЮЧОГО ЕКСКУРСОВОДА

Перший крок зроблено!

суботу, 17 липня 2010 р.

Про Високий Замок



Високий Замок - цю гору підкорюють випускники, молодята, закохані, не кажучи вже про сотні туристів. А наскільки значущою замкова гора була для львів”ян у давнину?

Замкова гора і справді мала вирішальне значення для Львова. Адже згідно з давніми хроніками саме тут почалася славна історія міста Лева. Король Данило Галицький, побачивши цю височину, не зміг оминути її стороною. І вже у 1272 році він переносить свою столицю з Галича до Львова. А в кінці ХІІІ століття на горі замість дерев”яного з”являється кам”яний замок. У колі його стін були казарми, склади боєприпасів і глибокий колодязь. Його називали сухим, бо води там було обмаль, тому здебільшого використовували дощову.

Частина Високого Замку служила в”язницею, причому у ній суворо дотримувалися розділення за походженням. Майже 300 років замок мужньо боронив місто і жоден неприятель не міг його захопити. Вперше у жовтні 1648 року це зробив полковник війська Богдана Хмельницького Максим Кривоніс. З того часу для замкової гори починаються невеселі часи. Під час землетрусу 1670 року завалилася частина замкового муру та колодязь. Через 2 роки фортецю захопили турецькі війська. На початку XVIII століття замок захопили і сильно зруйнували шведські війська Карла ХІІ і згодом Високий Замок стає притулком для волоцюг і розбійників. Сюди ж виганяли з міста хворих на чуму. А вежі і фортеці потролху розбирали на будматеріал.

Проте зараз Високий Замок називають однією з найкрасивіших паркових зон Львова. Парк на Замковій горі з”явився на початку ХІХ століття. Приблизно тоді ж Лису гору зрізали і землею засипали глибокий яр, що відділяв її від Замкової. А за кілька десятків років на реальному замку на височині поставили хрест. На честь трьохсотліття Люблінської унії полякам дозволили насипати на замку курган. Але поки його насипали, стару фортецю знищили майже вщент, залишивши лише невеликий шмат стіни. Причому знищити хотіли навіть саму назву. Свого часу гору хотіли назвати Пісковою, потім Франса Йосифа. Але принаймні в цьому питанні львів”яни проявили впертість і зберегли для нас хоча б назву.

Нікому не вдалося знищити краєвидів. Усю велич і красу замкової гори, а також як з висоти понад чотириста метрів виглядає наше місто – ви можете подивитись тепер по-іншому, вкотре піднявшись на Високий Замок.


Немає коментарів:

Дописати коментар